На 27 и 28 май тази година проф. Радж Рагунатан ще бъде отново в София. В продължение на успешните семинари и обучения, които той проведе през 2018 и 2019 г., тазгодишното му посещение ще поднесе нови теми, както за хората, така и за компаниите.
Празничните дни са изпълнени с уникална смесица от радост, тържества и доза стрес. Това време на годината ни дава чудесна възможност да изледваме и да научим малко повече за това как грижата за себе си и собственото ни благополучие може да повиши способността ни да проявяваме доброта и любов към другите.
Всички резултати и информация по проекта можете да намерите на нашия уебсайт. Това включва националното изследване с европейска перспектива за приликите и разликите, както и курса за обучение, който е достъпен онлайн или може да бъде изтеглен в PDF за присъствена работа.
За да ви помогнем да се справяте с предизвикателства и трудности, създадохме тази програма, която съдържа 5 модула.
Преминете през нея и продължете уверено напред в този неспокоен и непредсказуем свят, като преодолявате с лекота нестабилни, несигурни и сложни моменти.
В началото на новата година, когато мислим за желанията си за годината и поставяме целите си, ние от Happiness Academy искаме да ви представим перспективата като силна черта на характера.
Отправяме покана към младежки и социални работници с интерес към иновативни инструменти и практики да се включат в уъркшоп за пилотно тестване на разработени иновативни инструменти за овластяване на младежи в неравностойно положение.
Това вероятно е една от най-важните за нашето щастие и успех силни страни на характера, но и една от най-трудните за постигане.
Защо това е така и как можем да подобрим самоконтрола си? Това е темата на Happiness Accelerator през октомври 2022 г.
Технологиите често са чудесна, понякога дори необходима помощ при изпълнението на задачите ни, но могат да бъдат и едно голямо бреме на съвременното работно място.
Искате да научите как да сте по-устойчиви и да устоявате на трудностите? Или може би искате да помогнете на други хора да усвоят това умение? Ако отговорът на някой от тези въпроси е "Да", ние можем да Ви бъдем полезни.
Всички знаем, че е добре да бъдем креативни, но същевременно много от нас вярват, че човек или се ражда креативен или не. Въпреки че за някои хора може да е по-лесно да бъдат креативни, отколкото за други, науката вече е доказала, че това е умение, което се учи.
Преди да започнем заедно да преминаваме през ежедневните дейности за повишаване на благоразумието и цялото останало съдържание, предназначено да поддържа мотивацията ни, нека разберем какво е благоразумието, защо се смята за силна страна на характера и как допринася за благополучието ни.
В днешно време стресът е наш постоянен спътник, а дигиталният стрес е този, който ни се отразява най-силно според докладите на четирите партньорски организации в Австрия, България, Германия и Испания.
В контекста на глобалната пандемия COVID-19 работодателите оставят много служители да работят в домашен офис. За тези, които са свикнали с обичайната рутина в офиса е изключително трудно да свикнат с децата, които тичат наоколо и липсата на необходимите инструменти за работа.
Вече е доказано, че автономността (по-просто казано: свободата да вземаме решенията в живота си) е един от най-важните фактори за щастието, по-важен от парите например.
Хепинес академи започва работа по двугодишен мултинационален проект, наречен „STRESS-LESS“ („БЕЗ-СТРЕС“) с цел да помогне на малки и средни предприятия да облекчат стреса, причинен от интензивното използване на цифрови устройства по време на работа.
Едно от изненадващите открития на позитивната психология е, че близостта с другите хора е най-важното условие за благоденствието, здравето и щастието ни
Любовта сама по себе си е чудесно нещо и само си представете какви чудеса могат да ни се случат, ако обичаме истински себе си. За съжаление много хора вярват, че е егоистично да обичаш себе си. Къде е истината?
Имаме много приятели - комуникацията с тях е лесна и честа. Но дали това е истинско общуване? Дали средата, която сме си създали, предразполага към истинско разкриване и развиване на взаимоотношенията и личното ни израстване?
След 7 седмици проф. Радж Рагунатан ще ни посети за втори път в София. В тази поредица от 7 статии ще ви припомним частите на неговата програма за изграждане на живот, изпълнен с щастие и удовлетвореност
Балансът не е статично положение, а постоянно движение в посоката, която води към здраве и щастие. Поддържането на баланс е едновременно изкуство и наука
Бихте ли искали да скочите от леглото сутрин в добро настроение? Да сте пълни с енергия? Да се усмихвате по - често? Да сте удовлетворени и всеки нов ден да е прекрасен?
Средно човек прекарва 90 000 часа на работа, което е приблизително 1/3 от целия ни живот. Не е грешно да вярваме, че работата може да окаже огромно влияние върху качеството на живота ни и е добре да помислим за щастието на работното място.
Времето е най-важният източник за спомени, които дават привкус на живота ни – това ли е посланието на Дали? „Кое е по-ценно – времето или парите“ е въпрос, който винаги ще бъде задаван и за всеки отговорът ще е различен.
Позитивната психология доказа, че търсенето на щастие може да бъде не само емоционално, но и рационално обосновано. Все пак щастливите хора са по-здрави и живеят по-дълго. По-изненадващо е, че това важи и за организациите.
Има хора, които завладяват околните с лекота, но има и такива, които колкото и да се опитват, не им се отдава да бъдат харесвана и желана компания за другите.
Този уеб сайт използва бисквитки (cookies), с цел по-доборто обслужване на своите посетители. Продължавайки да го ползвате, приемаме че се съгласявате с нашата "Политика за поверителност на данните".